Potamotrygon reticulata:
Jak jsem již uvedl na jiném místě, toto je druh rejnoků, které jsem si pořídil jako první. Asi po 2,5 letech mi dorostl do dospělosti a poprvé se narodila 2 mláďata. Tak jak samice postupně ještě dorůstala zvyšoval se počet mladých až na 8 ks z jednoho vrhu. Zajímavé bylo, že všechna mláďata byla stejně velká, stejně vyspělá. Nevýhodou byl většinou větší počet samců, přesto se všechna mláďata podařilo umístit k chovatelům.

Odchovy

Reticulata
 Potamotrygon magdalenae:
Tento dospělý pár mi poprvé dal pouze jedno mládě, podruhé v listopadu 2015 se narodil pár a na počátku února 2016 se narodil opět pár. Poměrně malý počet mladých z docela mohutné samice, ale narozená mláďata jsou mimořádně velká – 10 cm v průměru disku ihned po narození. Rychle se zvykají na nitěnky a po měsíci jsou schopni postupně přecházet na jemně krájené grundle. Další vrh očekávám koncem května 2016.
Magdalenae
Magdalenae
Magdalenae
Magdalenae
Potamotrygon motoro royal marbled:
Zhruba dvouletá samice p.motoro royal marbled poprvé těhotná, 8. března 2016 se na rodila tři krásná mláďata (dvě samice a jeden samec)
Royal malbred těhotná

22. března 2016 se narodila dvě mláďata p. motoro king marbled (1 samička a  samec) a 26. března 2016 porodila druhá samice (rovněž p.motoro king marbled) jedno mládě-samičku. Všechna mláďata se narodila ve velikosti cca 10 cm v disku a mají se čile k světu

Reticulata

Do jedné z nádrží jsem „odložil“ velkou WF samici p.reticulata (40 cm+) a nadbytečného samce p.castexi. Původní úmysl byl nabídnout je případnému zájemci, protože mi nepasovali k ostatním rejnokům. Samec se projevil jako klasický chlap… 17. května 2016 se narodilo 6 krásných mláďat (4 samice+2 samci). Od narození mají velice zajímavou kresbu a vypadá to, že samec castexi předal se svými geny jinak docela obyčejné samici zcela novou výraznější kresbu.

Magdalena

19. května 2016 se narodil nádherný pár p. magdalenae. Opět mimořádně velká mláďata schopná od narození žrát jemně nakrájené mražené grundle. V okamžiku narození měla více jak 12 cm v průměru disku.

24. a 26. června 2016 se narodila dvě samicím mláďata – vždy po pěti kusech. Nádherná úroda, neboť shodou okolností tvoří dnes 5 párů.

Dnes 5. června 2016  neočekávaná událost…. po návratu z krásného víkendu stráveného mimo domov mě doma čekalo neuvěřitelné překvapení: mohutná samice BD porodila 7 mláďat (4 samci + 3 samice). Již vloni jsem pozoroval neúspěšné pokusy o páření. Letos od počátku roku samec intenzivně útočil na samici, dokonce jsem ji musel na několik týdnů přemístit do jiné nádrže, aby se zotavila, protože byla na několika místech potrhaná. Poslední měsíc jsem neustále pozoroval samici a hledal známky pohybů, poslední týden jsem si již byl jistý, že se mi pohyby nezdají, ale čekal jsem tak max. 1-2 mláďata a určitě až později. Dnešní porod 7 mláďat pro mne byl naprostý šok!!!

13. června 2016 se narodila 3 mláďata p. motoro king marbled. Všechna mají přes 10 cm v disku a výborně prospívají.

Potamotrygon itaituba (P14) 22. července 2016 narození 6 mladých (3 samci+3 samice) – první porod, vyrovnaný vrh velikostně stejných mlíáďat.

Opět trochu překvapení, mladý pár BD (cca necelé dva roky) – samice jevila znaky těhotenství, 2. srpna porodila pár mláďat, samec mimořádně veliký, samice ve standardní velikosti. Zřejmě základ pro další generaci chovných kusů.